EMPATİ–1

İç dünyasından dış dünyaya yeni yeni adım atmaya başlamış köklü bir ailenin bir bireyinin kendi çabaları ile bir yerlere gelmek istemesi için yaptığı çalışmalardaki ruh halini ve baba ile oğul aralarındaki konuşmayı dile getireceğiz. Genç, hayata başlamak için birkaç adım atmış ancak kendi çabasıyla bir şeyler başaramamış, hep ailesinin namı ile işlerini bitirmiş. Babası şimdi onunla alay ediyor. Bakalım nasıl ediyor:

..........

EMPATİ–2

Ailesinin gücüne ve parasına güvenerek her istediğini yapabileceğini zanneden bir gencin ve oğlunun gidişatını beğenmeyen ve düzeltmesini isteyen bir babanın aralarında geçen konuşmayı dile getireceğiz. Genç her türlü haltı yemiş ve her seferinde babası onu parasıyla kurtarmıştır. Ancak son yaptığı işler babasının bile sabrını taşırmış ve oğlu ile konuşmaya karar vermiştir.

..........

EMPATİ–3

Bir okulda B isimli bir gencin A isimli bir grupla birlikte olmak için yaptığı uğraşa kulak vereceğiz. B, çevresinde popüler olan A grubuna girebilmek için elinden geleni yapmaya isteklidir. A lideri de bunu bilmektedir ve B’den en iyi şekilde yararlanmayı düşünmektedir. Bakalım ne düşünüp ne söylemişler:

..........

EMPATİ–4

Okula DS adında bir çocuk geldi ve kısa zamanda okulun en beğenilen ve adından en çok söz edilen kişisi oldu. A grubu lideri bu durumdan hoşnut değil ve DS’yi ya saf dışı etmek ya da kendi grubuna katmak istiyor. DS de tüm baskılara rağmen kendi egemenliğini korumak istiyor. Bakalım bu mücadelede taraflar arasında neler yaşanıp neler söylenecek:

.......... 

EMPATİ–5

DS ve arkadaşları liseyi bitirme aşamasına gelmişlerdir ve iyi bir gelecek için iyi bir üniversitede iyi bir bölüm kazanabilmek için ÖSS’ye hazırlanmaktadırlar. DS ve arkadaşları bu süreç içerisinde bakalım ne düşünmüş ve ne yapmışlar:

..........

 

© Dursun SARAL, 2013 * Tüm hakları saklıdır.